Mesafeli Satış Sözleşmesi

SATIŞ SÖZLEŞMESİ 
 
MADDE 1- TARAFLAR 
 
1.1- SATICI 
 

Ünvan: Bozatlı Mağazacılık İnşaat Turizm Otomotiv San.Tic.Ltd.Şti.

Adres: Merkez Mahallesi, 711 Sokak, No: 7, 34200, Bağcılar, İstanbul

Telefon: (0507) 343 62 92

E-mail: bilgi@sivasspor.com.tr


Ünvan: Sivasspor Kulübü
Telefon: (0346) 226 41 80-81-82
E-mail: bilgi@sivasspor.org.tr
 
Bundan sonra satıcıolarak anılacaktır. 
 
1.2 -ALICI 
 
Müşteri olarak sivasspor.com.tr alışveriş sitesine üye olan kişi.  Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.
 
Bundan sonra Alıcı olarak anılacaktır. 
 
MADDE 2- SÖZLEŞMENİN KONUSU
 
İş bu sözleşmenin konusu, alıcının satıcıya ait www.sivasspor.com.tr alan adlı internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. 
 
MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN 
 
Satın alınan ürünlerle ilgili tüm bilgiler belirtilmiştir. 
 
Ödeme Şekli:  
 
Teslimat Adresi: 
 
Fatura Adresi: 
 
Kargo Ücreti:  
 
MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER 
4.1- Alıcı, satıcıya ait www.sivasspor.com.tr alan adlı internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 
 
4.2 - Listelenen ve siteden ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Ancak hatayla yanlış yazılan, tedarikçinin geç bildirmesi ile güncellenmemiş olan fiyat farklılıklarında hızlı alın müşteriye bildireceği güncel fiyat geçerlidir. Hata durumların da mal/hizmet bedelinden fazla çekim yapılmışsa farkı iade edilir. Mal/hizmetin gerçek fiyatı ilan edilenden farklı ise alıcıya gerçek fiyat bildirilir. Müşterinin talebi doğrultusunda gerçek fiyat üzerinden satış gerçekleştirilir ya da satış iptal edilir. Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından satıcı sorumlu değildir
 
4.3- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için satıcıya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri satıcı tarafından karşılanacaktır.
 
4.4- Satıcı, sözleşmeye konu olan ürünü sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur. 
 
MADDE 5 - MAL/HİZMETİN TESLIMATI: 
 
Mal/hizmetin teslimi alicinin talep ettiği adreste kendisine yapılır. Alici, kendisinden başka birine ve de kendi adresinden başka bir adrese teslimat yapılmasını isterse, bu talebi doğrultusunda teslimat yapılır. Teslimat masrafları Alıcıya aittir. Satıcı, web sitesinde, ilan ettiği rakamın üzerinde alışveriş yapanların teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını beyan etmişse, teslimat masrafı Satıcıya aittir. Mal/hizmet teslimatı kargo firmalarınca yapılmaktadır. Tüketici teslim almadan önce malin muayenesini yapmalı, ayıplı ve hasarlı mali kargo firması yetkilisinden teslim almamalıdır. Alici kargodan teslim alınan ürünün sağlam ve hasarsız olduğu kabul eder. Alicinin teslim öncesi mali muayene sorumluluğu vardır. Sipariş konusu mal/hizmetin teslimatı için mesafeli satış sözleşmesinin imzalı bir nüshasının Satıcıya ulaştırılmış olması ve bedelinin Alicinin tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle mal/hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı mal/hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. Sözleşme konusu ürün, alıcıdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden satıcı sorumlu tutulamaz. Karşı ülke gümrüklerinde oluşabilecek gümrük masrafları alıcıya aittir.
 
MADDE 6 - SİPARİŞ İPTALLERİ
 
Sipariş iptalleri için, siparişi verdiğiniz gün saat 17:00'a kadar, (0346) 226 41 80-81-82 nolu telefondan e-ticaret müşteri temsilcisi ile görüşebilirsiniz, güvenliğiniz için sipariş numarası ve kimlik bilgileri teyidi alındıktan sonra eğer ürününüz kargoya teslim edilmemişse, ödemeniz ürünü satın alırken kullandığınız ödeme yöntemi kullanılarak, siparişinizin tamamı veya içerisinden iptal etmek istediğiniz ürünlerin tutarı kadar, tarafınıza iade edilecektir, ancak ürününüz kargoya verilmişse, sipariş iptali gerçekleştirilemeyecektir.
 
MADDE 7 - ÖDEME ŞEKLİ: 
 
Ödemeler kredi kartı, eft ve havale ile yapılabilmektedir. Alışverişlerde kredi kartı ile yapılan ödemeler, gerekli görüldüğü takdirde takibe alınabilir, ödeme kontrolü için bekletilebilirler.
 
MADDE 8 -İLETİŞİM ÜCRETLERİ: 
 
Her nevi iletişim bedeli alıcıya aittir.
 
MADDE 9- CAYMA HAKKI:
 
Alici, sözleşme konusu mal/hizmetin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içinde cayma hakkini kullanabilir. Cayma hakkinin kullanılması için ayni süre içinde Satıcıya faks, e-posta veya (0346) 226 41 80-81-82 ile bildirimde bulunulması ve mal/hizmetin 15. md. hükümleri çerçevesinde ve is bu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve www.sivasspor.org.tr web sitesinde yayınlanmış olan önbilgiler gereğince, ambalaj ve içeriğinin denenirken hasar görmemiş olası şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya alıcıya teslim edilen ürünün satıcıya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli alıcıya iade edilir. Fatura asli gönderilmezse Alıcıya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakki nedeni ile iade edilen mal/hizmetin teslimat bedeli Satıcı tarafından karşılanır.
 
Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler,kişiselleştirilen ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, sarf malzemeleri, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler ve hizmet için cayma hakkı kullanılamaz. Ayrıca fırsat ürünleri ve seri sonu ürünler özel fiyatlarla satıldığından, bu ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. 
 
MADDE 10- YETKİLİ MAHKEME 
 
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile alıcının veya satıcının yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Siparişin gerçekleşmesi durumunda alıcı işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

Pratik E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.